Špatný krevní oběh – jak ho poznáme?

Krevní oběh je důležitou součástí našeho organismu. K životu ho potřebujeme z toho důvodu, že transportuje všechny živiny a kyslík do tkání a orgánů. Jestliže dojde k poškození našeho krevního oběhu, může to zapříčinit spoustu vážných onemocnění. Dochází k zadržování toxických látek v organismu, čímž může dojít k poškození srdce a mozku. Víte, jak poznáte, že máte špatný krevní oběh? Projevů může být spousta.

Špatný krevní oběh

Neprokrvené končetiny jako jeden z příznaků

Jestliže máte stále studené ruce a nohy může to mít vážnější příčinu. Neprokrvené končetiny nejsou jediným příznakem. Dále to může být mravenčení konečků prstů, nedostatek energie pro každodenní činnosti nebo také namodralé rty a nehty. Tyto obyčejné příznaky s sebou mohou vést jiná onemocnění. A to diabetes, anémii, vysoký krevní tlak nebo astma. Nemoci srdce a nervové soustavy také nejsou výjimkou poruch krevního oběhu.

Špatný krevní oběh – čím může být způsoben?

Příčin může být spousta. První příčinou je špatný životní styl, především nevhodná strava, která není obohacena o potřebné živiny, vitamíny a minerální látky. Krevnímu oběhu neprospívá také sedavý způsob života, který může vést k obezitě. Další příčinou je kouření.

Čím zlepšit krevní oběh?

Abyste zlepšili špatný krevní oběh, vyzkoušejte několik tipů. První radou je vyhněte se alkoholu a černé kávě. Vyzkoušejte zelený čaj, oříšky a semínka. Mějte správné držení těla v sedě a při chůzi. Rozmarýn působí příznivě na prokrvení končetin. Můžete si z něj vytvořit směs tím, že ho smícháte s olivovým olejem. Směs následně vmasírujte do končetin. Vyvarujte se stresu a pravidelně cvičte. Kuřáci by měli přestat kouřit. Špatný krevní oběh pomáhá zlepšit konzumace cibule a česneku. Nezapomeňte na dostatečný pitný režim. Už jste někdy slyšeli pojem kontrastní hydroterapie, jiným názvem vodoléčba? Je to alternativní léčba, která pracuje na principu tepla a chladu. Kontrastní hydroterapie má velmi dobrý vliv na oběhový sytém, pohybový systém a neurovegetativní poruchy. Podporuje psychickou odolnost a fyzickou zdatnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *