Co ochutnat v Itálii, až tam budete na dovolené?

V Itálii najdete jednu z nejlepších kuchyní na světě. Pro každou část Itálie se typická jídla liší, proto bude záležet, kam se chystáte vyrazit na výlet. Všechna jídla sice nejsou stejná, ale najdeme zde i spoustu jednotných prvků celé kuchyně. Například to, že všechna jídla jsou lehce stravitelná a poměrně jednoduchá na přípravu. Samozřejmě by bylo nejlepší ochutnat všechny jejich speciality, ale to většinou nejde. Zkuste alespoň nějaké z nich. Dnes vám poradíme, co ochutnat v Itálii, alespoň pro začátek, ať víte, co pravá Italská kuchyně zahrnuje. Jako v řecké kuchyni, tak i v té italské se vaří převážně z kvalitních a čerstvých surovin. Proto zde můžete najít různé druhy čerstvého masa, ovoce, zeleniny a ryby.

Typická italská jídla

Jistě se shodneme na tom, že pravá italská pizza nebo také špagety patří mezi jejich nejznámější jídla. Mezi známé dezerty patří zmrzlina a moučník tiramis. Další typické italské pokrmy jsou například rizoto, carpaccio a prima.

Pravá italská pizza

Pizza je pokrm, díky kterému se Itálie proslavila ve světě. Těsto na přípravu pizzy je velmi jednoduché. Skládá se z kvasnic, mouky, soli a olivového oleje. Na připravené těsto si lze položit cokoliv chcete. Ovšem nejtypičtější italské přísady jsou rajčata, bazalka, salám proscuitto a sýr.

Italské těstoviny

Skvělým tipem, co ochutnat v Itálii jsou těstoviny. Italská kuchyně se pyšní přibližně 400 druhy těstovin. Nejznámější těstoviny jsou špagety, ravioly, tortelliny, lasagne, gnocchi či penne. Ovšem existuje mnoho dalších druhů. Například makarony, fettucine a fusilli. Italské těstoviny mají mnoho tvarů a řadí se mezi jedny z nejkvalitnějších na světě.

Co ochutnat v Itálii, jestliže jste na sladké?

Sladká tečka po hlavním jídle nesmí chybět. Tiramisu je to pravé. Je to toskánský dezert, který se vyrábí z mascarpone, žloutků, cukru másla a kakaa. Dále pak z piškot, které jsou namočeny v silném espressu. Piškoty a krém se na sebe vrství a vytváří tak lahodný dezert.

Jako pochoutku po hlavním chodu si můžete dopřát lahodnou italskou zmrzlinu v jakékoliv příchuti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *