Pozitivní energie v bytě – proč je důležitá?

Myslíte si, že máte doma pozitivní či negativní energii? Pokud si myslíte, že je pozitivní, nemusí tomu tak vždy být. Stačí, že máte problémy se spaním či odpočinkem. Pozitivní energie v bytě je opravdu důležitá. Díky ní jsme pozitivně naladěni i my. Jestliže máte váš byt dobře zařízený, pomáhá vám to zbavovat se stresu a získat tak plnohodnotný odpočinek. Jedním z typů je byt podle Feng Shui.

Pozitivní energie v bytě

Důležité je umístění nábytku

Říkáte si, že svůj nábytek si umíte umístit sami a nepotřebujete na to odborníka? To může být omyl. Pokud nábytek postavíte na nevhodné místo, bude to mít jistý vliv i na vás. Pozitivní energie v bytě potřebuje řád, a proto existují jistá pravidla, jak jej sestavit.

Feng Shui doporučuje postavit nábytek do určitého tvaru. Může to být křivka či ovál. Při sestavování nábytku dejte pozor na to, aby nevznikala takzvaná mrtvá místa. Jestliže se však těmto místům nijak nevyhnete, zkuste zde dát alespoň nějaký doplněk.

Byt podle Feng Shui – barvy

Pokud jste si mysleli, že zvolíte tu barvu, jakou máte rádi, mýlíte se. Některé barvy se doslova s odpočinkem vylučují. Pro správný odpočinek budete potřebovat nejlépe světlé barvy. Mezi které patří žlutá, béžová či zlatá. Tyto barvy vám dodají potřebný klid. Pokud byste si například ložnici vymalovali pestrou barvou, zapříčinilo by to špatný spánek či dokonce nespavost.

Pozitivní energie v bytě

Abyste pozitivní energie docílili, je důležitý pořádek ve vašem bytě. Jakmile budete mít doma nepořádek, může to ukazovat na chaos ve vašem životě. Zmatek doma způsobuje stres. Tím, že máte neuspořádané věci stále na očích, připadá vám, že musíte neustále uklízet. To ve vás vyvolává neustálý stres, a proto si nemůžete dostatečně odpočinout. Byt podle Feng Shui musí být spořádaný, už na první pohled. To znamená, že nejdůležitější místností je právě předsíň, kterou vidíte jako první. Také ji nezapomeňte vybarvit typickými klidnými barvami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *