Cvičení na míči vám pomůže od bolesti

Trápí vás bolesti zad v bederní oblasti? I počáteční bolest může být rizikem vzniku větších bolestí či degenerativního onemocnění páteře. Zkoušeli jste cvičit na gymnastickém míči? Cvičení na míči vám pomůže od bolestí bederní páteře. Také vám pomůže zpevnit a vytvarovat postavu nebo získat lepší fyzickou kondici. Vaše fyzická kondice je velmi důležitá pro správné držení těla.

Cvičení na míči

Jak vybrat velikost gymnastického míče?

Jestliže jste se rozhodli začít cvičit na míči, prvním krokem je jeho zakoupení. Jestliže si vyberete nesprávnou velikost, nemusí být cviky tak účinné. Víte jak vybrat velikost gymnastického míče? Důležité je znát svou výšku. Jestliže měříte mezi 150 – 163 cm, tak byste si měli vybrat míč, jehož průměr je 55 cm. Pokud máte 163 – 180 cm, kupte si míč s průměrem 65 cm. Jestliže je vaše výška 180 – 201 cm, pořiďte si míč o průměru 75 cm.

Cvičení na míči

Jestliže už máte svůj míč vybraný, nezapomeňte, že je potřeba ho nafouknout tak akorát. Nesmí být málo nafouklý, ani přefoukaný. Gymnastický míč můžete využít například na sezení u počítače. Je čas přejít na cvičení na míči. Ukážeme si základní cviky.

První cvik

Jedná se o cvik na uvolnění páteře. Položte se zády na podložku a míč dejte pod nohy. Spodní částí stehen se lehce dotýkejte míče. Balón válíme doleva a doprava a nohy máme stále na míči. Dbejte na to, aby se páteř stále dotýkala podložky.

Druhý cvik

Další cvičení na míči pomáhá udržovat rovnováhu. Posaďte se na míč. Srovnejte své tělo. Hýžděmi se pomalu pohybujte. Využívejte krouživé pohyby. Udržujte stále vzpřímenou polohu. Můžete využít i další variantu, a to nadzvedávání nohou. Při tomto cviku nadzvedávejte střídavě jednu nohu po druhé.

Ostatní cviky

Mezi následující cviky mohou patřit posilovací cviky. Například dřepy s balónem. Míč opřete o zeď a zády se o něj zapřete. Nyní dělejte dřepy. Další mohou být sedy-lehy s nohama opřenýma o míč jako při prvním cviku. Poslední cvičení na míči může být zdvihnutí míče nohama. Lehnete si na záda a mezi kotníky uchopíte míč. Následně jej zvedněte a v pozici chvíli vydržíte. Toto cvičení vám pomůže na zpevnění břišních svalů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *