Cviky na boky a pas – jaké to jsou?

Chtěli byste mít štíhlé boky a pas jako včelka? Stále vám v těchto oblastech přibývá tuk? Měli byste vyzkoušet cviky na boky a pas. Víte, které to jsou? Zhubnout přebytečný tuk na bocích je docela obtížné. Není to však nemožné. Ovšem nemůžete to dělat jen z donucení, musíte prostě chtít. Ne nadarmo se říká „když se chce, tak to jde“. Formování postavy není pouze o cvičení, důležitá je také správná životospráva.

Cviky na boky a pas

Cviky na boky a pas

Nejdůležitější je provádět cviky správně a stanovit si reálné cíle. Mezi první cvik můžeme zařadit cvik s názvem „stolek“. Provádí v leže na zádech. Hlava je podložena ručníkem a nohy jsou zvednuty do pravého úhlu. Bedra mějte pevně spojena se zemí a ruce položte dlaněmi na kolena. Tlačte je proti kolenům a naopak koleny proti dlaním. Po druhém výdechu můžete povolit. Toto cvičení opakujte 3x – 4x. Mezi další cviky na boky a pas můžeme zařadit cviky jménem „tučňák“, „plank“ či „úklony“.

Cvik jménem tučňák se provádí v leže na zádech. Nohy mějte na šířku kyčlí mírně pokrčené, ruce narovnejte podél těla. Tahem provádějte úklony do boku. Prsty se vždy dotkněte kotníku na jedné noze poté na druhé noze. Dávejte pozor, abyste tento cvik neprováděli švihem. Opakujte 3x po dvaceti úklonech.

Plank se provádí tak, že paže jsou v pravém úhlu a lokty jsou opřeny na podložce. Hlava je narovnaná, dívejte se směrem do země. Ramena se snažte mít stažené od uší dolů a lopatky od sebe. Jakmile jste ve správné pozici, můžete začít s vykonáním cviku. Otáčejte trup postupně na levou a pravou stranu. Nezapomeňte, že s rotací trupu jde i hlava. U tohoto cviku je důležité neprohýbat bedra. Zkuste vydržet alespoň 30 sekund.

Posledním cvikem jsou úklony. Tento cvik se provádí ve stoje. Nohy dejte od sebe na šířku kyčlí a do rukou uchopte ručník. Ruce pak zvedněte nad hlavu a ručník napněte. Dále se ukláníme na jednu či druhou stranu. Dávejte si pozor, abyste se nepředkláněli. Toto cvičení můžete opakovat 3x po dvaceti úklonech.

10 minut pro štíhlý pas

Tato cvičení, které jsme vám doporučili, vám zaberou pouze 10 minut denně. Ovšem jak už jsme zmínili na začátku, štíhlý pas a boky nejsou pouze o cvičení. Zkuste dodržovat zásady zdravé výživy a hned budete o krůček blíž ke štíhlým bokům a pasu. Dále je také důležitá relaxace a dostatek spánku. Nepodceňujte také pitný režim. Toto cvičení opravdu není nijak náročné a výsledky vás zaručeně překvapí.

Zopakování na konec. Obětujte ze svého dne 10 minut pro štíhlý pas a za pár týdnů budete jako laňka. U všech cviků mějte správné držení těla a správný dechový rytmus. Nezapomeňte na reálný cíl, spánek, zásady zdravé výživy a pitný režim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *