Jak vybrat délku lyžařských hůlek?

Hůlky jsou nedílnou součástí lyžování. Možná vám to tak nepřijde, ale zkuste lyžovat bez nich. Bude vám to připadat zkrátka zvláštní. Je to pomůcka, která vám pomáhá udržet rovnováhu. Základním parametrem je jejich délka. Proto si dnes ukážeme jak vybrat délku lyžařských hůlek. Dále se také dozvíte něco málo o výběru a seřizování lyží.

Jak vybrat délku lyžařských hůlek

Jak vybrat délku lyžařských hůlek, pokud jste laik?

Návodů může být několik. Postavte se a obrácené hole přiložte k tělu. Pod kroužkem by měla být hole vodorovně k předloktí nebo mírně skloněné k zemi. Dále můžete využít rady jako vaše výška děleno 125 nebo vaše výška násobena 0,72. Výsledek vám ukáže délku holí. Jestliže chcete ještě nějaké rady jak vybrat délku lyžařských hůlek, můžeme vám je poskytnout. Jednoduše od své výšky odečtěte 50 cm. Pokud zamíříte přímo do specializovaného obchodu, mohou zde mít své tabulky. Pokud sjíždíte velmi prudké kopce, vyberte si hůlky o něco delší, aby vám to při lyžování nečinilo problémy.

Optimální délka lyží

Chcete začít s výběrem lyží, ale nevíte, jaké lyže budete potřebovat? Poradíme vám jaká je optimální délka lyží. Neexistují přesná pravidla podle vaší výšky. Důležité však je aby lyže byly alespoň nad vaší bradu a maximálně o 10 cm větší než vy. Jestliže jste začátečníci, příliš lehcí nebo chcete lyže na Freestyle vyberte si kratší lyže. Měly by být asi o 5 – 15 cm menší než vy. Pokud jste však pokročilí či máte větší váhu, vyberte si lyže větší.  Buď to stejně velké či o 10 cm větší, než vy.

Jak seřídit lyže?

Seřizování lyží není vůbec jednoduchý proces. Nejdůležitějším ukazatelem v této oblasti je vaše váha. Existují jakési hmotnostní kategorie, na které ukazuje stupnice DIN. Dále se zajišťují vypínací síly. Ty jsou pochopitelně jiné u začátečníků a pokročilých. Důležitým faktorem pro seřizování je typ vázání, který se na lyžích vyskytuje. Proto nejlepší způsob jak seřídit lyže je, poprosit profesionály.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *