Jak mít zdravé vlasy a přitom neutrácet za drahé prostředky?

Chtěli byste mít zdravé a krásné vlasy? Nevíte jak na to? Dnes vám poradíme jak mít zdravé vlasy. Ženy i muži se o své vlasy chtějí starat co nejdůkladněji, bohužel mnohdy neví jak na to. Některé zvyklosti v péči o vlasy mohou vest k jejich poškozování. Především u žen jde už na první pohled vidět, že by její vlasy potřebovaly o trochu více péče.

Jak mít zdravé vlasy

Jak mít zdravé vlasy, abyste se cítili lépe?

Jestliže jsou vaše vlasy příliš matné, řídké nebo se třepí, neměli byste to nechávat bez povšimnutí. Pokud vaše vlasy vypadají jako by byly bez života, měli byste vyzkoušet tyto jednoduché tipy jak mít zdravé vlasy. Mnohdy stačí změnit opravdu maličkost a vaše vlasy nepoznáte. Nemusíte ihned běžet do obchodu pro milion přípravků, zkuste to po domácku.

1. Jak si umýt vlasy

Pokud si vlasy myjete příliš horkou vodou je to špatně. Horká voda vysušuje pokožku a také narušuje strukturu vlasu. Správně tedy umývejte vlasy vlažnou vodou.  Šampón strukturu vlasu otevře, kondicionér vlas vyživí a nakonec strukturu uzavře. Jak si umýt vlasy aby se netřepily a neměli jste lupy? Nesmíte pokožku hlavy ani samotné vlasy příliš dřít. Po umytí vlasy pořádně opláchněte, aby tam nezůstal žádný šampón. Tip na závěr: Jestliže si vlasy na závěr opláchnete studenou vodou, zlepší to jejich lesk.

2. Pestrý jídelníček

Aby vaše vlasy byly zdravé, musíte jim také dopřát dostatek minerálních látek a vitamínů. Konzumujte dostatek ovoce a zeleniny. To vám dodá vitamíny C a A, které dopomáhají kvalitnějšímu růstu vlasů. Dopřejte si také dostatek oříšků, luštěnin a vejce. Tyto potraviny vám dodají dostatek zinku, omega 3 mastných kyselin a selen. Co naopak z jídelníčku vyřadit? Jsou to veškeré sladkosti, smažená jídla, alkohol, sůl a černá káva. Blahodárný vliv na vaše vlasy má dostatečný příjem vody.

3. Domácí zábal na vlasy

Zábalů na vlasy může být mnoho, my vám ukážeme dva základní.

Jako první je domácí zábal na vlasy, které jsou suché a lámavé. Bude vám stačit pouze jeden žloutek, polovina lžíce kokosového oleje a polovina lžíce olivového oleje. Tento zábal se vždy smývá vlažnou vodou, nikdy ne horkou.

Druhý typ zábalu je výživný. Na tento druh zábalu potřebujete půl hrnku kokosového mléka, lžičku olivového oleje, zralé avokádo a trochu citronové šťávy. Místo avokáda lze použít mango, které příznivě působí proti lupům.

Tip na závěr: Domácí zábaly lépe působí v teple, proto hlavu zabalte do ručníku namočeného v horké vodě.