Silvestrovské pomazánky tak, aby si pochutnal každý

Jak jistě víte, Silvestr slaví svátek 31.12. Tento den bývá spojen s oslavami Nového roku, který následuje 1.1. Většina lidí je na Silvestr velmi dobře přichystána. Ovšem nachystat si ohňostroj, zábavu a alkohol není vše. Jaké jídlo nachystat? Připravte chlebíčky, jednohubky ze silvestrovské pomazánky a nějaký dezert. Dokoupit také můžete zdravé brambůrky z celeru a řepy.

Silvestrovské pomazánky

Silvestrovské pomazánky jako základ chlebíčků a jednohubek

Na chlebíčky můžete připravit pomazánku, místo klasického vlašského či bramborového salátu. Na pomazánku ještě můžete přidat šunku, sýr a vejce. Celý chlebíček dozdobte nějakou zeleninou a vaše chlebíčky budou nejen lahodné, ale i pěkně vypadající. Jednohubky namažte pomazánkou, jsou jednoduché na přípravu, proto by na každé hostině měly být, aby bylo neustále co jíst. Ukážeme vám pár tipů na silvestrovské pomazánky, které všem zachutnají.

1. Česneková pomazánka z tvarohu

Nejedná se o typickou česnekovou pomazánku, ale o zdravější variantu. Na chuti to hosté nepoznají a vy zároveň uděláte něco pro jejich zdraví. Na přípravu pomazánky budete potřebovat jeden kus tvarohu, sůl a čtyři stroužky česneku. Vše smíchejte dohromady a zázrak je na světě. Česneková pomazánka z tvarohu může být dochucena i jiným kořením. Například oreganem, chilli nebo bazalkou, to už ovšem záleží na vás.

2. Avokádová pomazánka

Znáte avokádovou pomazánku? Jestliže jste ji ještě nikdy nezkoušeli, je na čase to změnit. Na přípravu budete potřebovat jedno avokádo, jedno balení lučiny, citrón, stroužek česneku a sůl.  Avokádo očistěte, přidejte trochu citrónové šťávy a rozmačkejte jej vidličkou. Přidejte lučinu, prolisovaný česnek a sůl. Pomazánku můžete dochutit pepřem či jiným kořením.

3. Rybí pomazánka ze sardinek

Tuto pomazánku vykouzlíte pomocí pár surovin. Na rybí pomazánku ze sardinek budete potřebovat sardinky ve vlastní šťávě, cibuli, pomazánkové máslo a trochu hořčice. Pro zdravější variantu vyměňte pomazánkové máslo za tvaroh. Malou cibuli si očistěte a nakrájejte najemno. Přidejte sardinky bez šťávy, tvaroh a hořčici. Dochutit můžete solí, pepřem či bylinkami.

4. Celerová pomazánka

Tato silvestrovská pomazánka je velmi snadná. Celer nastrouhejte najemno a smíchejte s tvarohem či lučinou. Dochuťte solí a pepřem.

5. Čočková pomazánka

Je to jedna z méně známých pomazánek, ale je velmi zdravá a chutná. Na přípravu pomazánky budete potřebovat dva hrníčky vařené čočky, tři lžíce hořčice, česnek a cibuli. Cibuli nakrájejte najemno a vše smíchejte dohromady. Dochuťte solí, pepřem a petrželkou. Můžete přidat kremžskou hořčici či kyselé okurky. Nezapomeňte, že čočková pomazánka není nejvhodnější variantou na chlebíčky. Vhodná je čistě na jednohubky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *