Jak se vyrovnat s rozchodem a necitít se mizerně?

Zasáhl vás těžký rozchod? Nevíte si rady jak pokračovat? Poradíme vám pár tipů, jak se vyrovnat s rozchodem. Nečekejte, že na vás vše stoprocentně zabere. Každý je jiný, proto se vaše chování může trochu lišit. Neházejte však flintu do žita. Za zkoušku nic nedáte.

Jak se vyrovnat s rozchodem

Deprese ze samoty

První, co většinu lidí napadne, je obava ze samoty. Najednou zůstanete v bytě sami a nevíte co dělat. Proto se snažte vídat se s kamarády a zabíjet tak volné chvíle. Není nic horšího než to, že byste zůstali sedět doma a dívali se na smutné filmy či poslouchali depresivní hudbu. To ve vás může vyvolat deprese ze samoty.

Zjistili jste, že jste díky vztahu neměli čas na své kamarády? Nebojte se je kontaktovat. Jestli to jsou opravdoví kamarádi, určitě to pochopí a budou se snažit vás podržet. Jestliže jste se zmýlili a opravdoví kamarádi to nejsou, zkuste se obrátit na rodinu.

Jak se vyrovnat s rozchodem – další tipy

Důležitý krokem je smíření s touto novou situací. Už jste se rozešli a pravděpodobně to mělo důvod. Smiřte se s tím. Jestliže vidíte, že už o vás váš protějšek opravdu nemá zájem, nesnažte se dolézat a přemlouvat. Akorát se budete ponižovat. Raději ex-protějšku ukažte, že zvládnete být sami.

Dejte tomu trochu času

Je samozřejmé, že po rozchodu nebudete veselí. Chce to čas. Ten čas, který je potřebný na hojení ran efektivně využijte. Začněte chodit do fit centra či na skupinová cvičení. Choďte s kamarády na výlety, abyste si vyčistili hlavu. Nevrhejte se ihned do nového vztahu, jen abyste na ten starý zapomněli.

Spousta lidí na své bývalé nadává. Proč to však dělat když vám na dané osobě kdysi záleželo? Zkuste se z toho ponaučit do vztahu příštího. Můžete danou osobu nenávidět, ale to rozhodně nepatří mezi tipy jak se vyrovnat s rozchodem. Neříkáme tím, že se ihned můžete stát kamarády. Ani to nedoporučujeme, protože to ve vás může vyvolávat plané naděje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *