Jak mít dlouhé vlasy aniž by byly zničené?

Líbí se vám dlouhé a zdravé vlasy, ale vám narostou sotva po ramena?  Jakmile jsou delší, jsou roztřepené a suché? Poradíme vám jak mít dlouhé vlasy, aniž by byly zničené a bez lesku. Mnoho žen si své vlasy ničí samy tím, že každý den používají fén, žehličku na vlasy či kulmu. Jestliže to děláte i vy, nemůžete se divit tomu, jaké máte vlasy.

Jak mít dlouhé vlasy

Jak mít dlouhé vlasy zdravé a zářivé?

Každá žena má malinko jiný druh vlasů, proto si musíte samy odzkoušet, co bude nejlépe fungovat vám. Ukážeme vám několik tipů jak mít dlouhé vlasy. Nebojte se vyzkoušet i více rad najednou, vlasy potřebují dostatečnou péči, která by se neměla zanedbávat.

1. Správné mytí vlasů

Toho dosáhnete, pokud si vlasy nebudete umývat příliš horkou vodou. Myjte si je vlažnou či studenou vodou. Časté mytí vlasů jim také přitěžuje. Optimální mytí vlasů je 2 – 3 x za týden. Po umytí vlasů šampónem použijte kondicionér. Jednou týdně použijte výživnou masku na vlasy. Mokré vlasy nečešte, ani příliš netřete ručníkem.

2. Doplňky stravy

Pro podporu růstu vlasů je účinný vitamín A, zinek, selen, železo a hořčík. Na růst vlasů vám pomůžou i omega 3 mastné kyseliny.

3. Zastřihování konečků

Říkáte si, jak mít dlouhé vlasy, když si je budete stříhat? Toto je myšlení spousty lidí, ale opak je pravdou. Konečky vlasů je vhodné zastřihovat. Nemáme na mysli zkrácení o 10 cm, ale bude stačit například i jeden či dva centimetry. To bude vaše vlasy udržovat zdravé.

4. Používejte olejíčky

Blahodárný vliv na zdraví vašich vlasů má arganový či kokosový olej. Alespoň dvakrát týdně jej vmasírujte do délek vlasů. Z kokosového oleje si také můžete vytvořit zábal na vlasy, který je potřebně vyživí.

5. Omezte tepelné vlivy

Jak již bylo zmíněno, vlasy se ničí používáním žehliček, fénů a kulem. Zkuste jejich používání omezit. Své vlasy si po umytí nechte jen tak schnout a uvidíte, jak se jim uleví.

6. Vyhněte se slunci

Posledním tipem jak mít dlouhé vlasy je vyhýbat se příliš ostrým slunečním paprskům. Své vlasy můžete ochránit pomocí čepice či klobouku, a to zejména na dovolené u moře. Existují také přípravky na vlasy, které je ochrání před slunečním zářením.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *