Cviky na stehna, boky a lýtka

Nedaří se vám zbavit se tuku na stehnech a hýždích? Máte celulitidu? Jestliže se stravujete zdravě a stále ne a ne zbavit se tuku, je na řadě cvičení. Zkuste cviky na stehna, boky a lýtka. Většina z těchto cviků se dá dělat i doma. Jestliže jste zkoušeli nějaké cviky na nohy a nefungovalo to, může to být tím, že jste cvičili jen základní cviky. Nohy potřebují všestranný trénink, proto je důležité vyzkoušet více druhů cvičení.

Cviky na stehna

Cviky na lýtka

Prvním cvikem jsou takzvané výpony. Na zem si položte knihu (nebo jiný stupínek) a špičkami se o ni opřete. Následně si stoupejte na špičky. Jakmile jste nahoře, chvíli v této pozici vydržte a potom opět klesejte dolů. Tento cvik můžete provádět i se závažím, je pak mnohem účinnější.

Poskoky v rozkročeném postoji patří mezi další cviky na lýtka. Rozkročte nohy, do větší šířky a poskakujte. Nezapomeňte mít celé tělo pořádně srovnané a zpevněné. Jestliže chcete těžší variantu, zkuste poskakovat ještě výš.

Cviky na stehna

Výstupy na překážku jsou efektivní na tvarování stehenních svalů. Vyberte si nějakou stoličku či lavičku (jestliže máte doma, vezměte si step). Čím vyšší překážka je, tím cvik bude náročnější. Na překážku pomalu vystupujte. Opět je důležité mít srovnané celé tělo. Cvik můžete provádět i s nějakou zátěží.

Mezi klasické cviky na stehna patří výpady a dřepy. Už jste ale zkoušeli zvedání pánve? Položte se na záda, nohy rozkročte na šíři pánve a pomalu zvedejte pánev směrem nahoru. U tohoto cviku byste neměli prohýbat záda. Tento cvik také můžete cvičit se zátěží, kterou si položíte na pánev.

Účinné cviky na boky

Prvním cvikem jsou výpady do boku. Dělejte klasické výpady s malou změnou. Vždy vykročte do boku, místo dopředu.

Úklony do stran vám nejenom zpevní boky, ale i šikmé břišní svaly. Vezměte si do rukou závaží a nohy mějte na šířku pánve. Nyní se začněte uklánět do boku. Cvik provádějte velmi pomalu. Dávejte pozor, abyste se nezakláněli ani nepředkláněli.

Mezi další účinné cviky na boky můžeme zařadit například kroužení pánví, zvedaní nohou v leže na boku nebo klasický plank.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *