Čím nahradit mléko a mléčné výrobky při alergii na kasein?

Pokud trpíte intolerancí kaseinu neboli nesnášenlivostí bílkoviny kravského mléka, určitě vás zajímá, čím nahradit mléko a mléčné výrobky. Každý, kdo má nějakou alergii či intoleranci se dostatečně věnuje jídlu, které má v plánu sníst. Ať už si pořádně čte jídelní lístky nebo etikety výrobků, vždy musí vědět co jí. Alergie na kasein často do čtyř let věku dítěte vymizí. Ovšem nemusí tomu tak vždycky být. Někdy dospělý jedinec může tolerovat malé množství bílkoviny kravského mléka a někteří lidé netolerují žádné množství. Často se onemocnění spojuje s jinými alergiemi například s alergií na laktózu.

Čím nahradit mléko a mléčné výrobky

Víte čím nahradit mléko a mléčné výrobky?

Mléko lze nahradit rostlinnými nápoji, mezi které patří například sójové nápoje. Sójové nápoje jsou mléku velmi podobné, mnohdy bývají obohaceny o různé minerální látky a vitamíny. V obchodech můžeme také sehnat ochucené sójové nápoje. Mezi další varianty čím nahradit mléko a mléčné výrobky patři rýžové nápoje, mandlové nápoje nebo také ovesné dezerty.

Novorozenecké období

A co miminka, která díky alergii nemohou být kojena? Naštěstí pro batolecí, kojenecké a novorozenecké období existují různé náhrady mléka. Například Nutrilon Allergy Care nebo Nutrilon Allergy Digestive Care a Alfaré Nestlé, které jsou navíc i bez laktózy. Další náhražkou může být Althéra. U některých dětí je potřeba podávat aminokyselinové preparáty. To ale vždy koriguje lékař.

Co nejíst při nesnášenlivosti mléka?

Vyhnout byste se měli především mléku a potravinám obsahujícím mléko. Mohou to být například jogurty, syrovátka, kefír, sušené mléko či podmáslí. Pokud neznáte složení potravin a nápojů není vhodné je konzumovat. Mezi další věci co nejíst můžeme řadit například polotovary, které obsahují mléko. Pozor byste si měli dávat u pomazánek, zákusků, margarínů a pečiva.

Nedostatek vápníku

Tím že dieta striktně zakazuje mléko a mléčné výrobky může vniknout vápníkový deficit neboli nedostatek vápníku. Ten muže zapříčinit jiné onemocnění. Například osteoporózu. Vápník můžete jednoduše nahradit z jiných zdrojů. Velké množství vápníku obsahují zejména sardinky, mák, oříšky, semínka, květák či brokolice. Pokud vám žádné z těchto surovin nevyhovují, zkuste vápník doplnit pomocí potravinových doplňků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *